Siedziba : Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa, Warszawa ul. Moliera 4/6; filia : ul. Twarda 42
tel. 22 827 25 92; 668 698 305; godz. 16.00 – 20.00; (602 629 134)
e-mail: studiosta@wp.pl
 

baletBALET KLASYCZNY

Lekcja baletu klasycznego składa się z ćwiczeń przy drążku i na środku sali. Ćwiczenia przy drążku służą rozgrzaniu całego ciała, wykształceniu prostej, sprężystej postawy, wzmocnieniu mięśni i ścięgien, wyrobieniu techniki nóg poprzez ich energiczną pracę, wyrobieniu rozciągnięcia i umiejętności podnoszenia nóg. Intensywnej pracy nóg towarzyszą baletprzegięcia korpusu i nieskomplikowana praca rąk. Ćwiczenia na środku sali przechodzą od prostych pokrewnych ćwiczeniom przy drążku do bardziej skomplikowanych łączonych z rozmaitymi krokami, obrotami, piruetami i urozmaiconą pracą rąk. Ostatni etap lekcji wypełniają skoki – od małych skakanych niemal w miejscu do dużych łączonych w kombinacje przestrzenne. Ćwiczenia realizowane na lekcji baletu prowadzą do wypracowania estetyki, stylu i techniki ruchu służącej komponowaniu tańca zwanego baletem klasycznym.

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY
taniecLekcja tańca współczesnego składa się z ćwiczeń wykonywanych głównie na środku sali (sporadycznie przy drążku) w różnych pozycjach na stojąco i w parterze ze stopniowym narastaniem trudności i dynamiki ruchu, aż do łączenia kroków w dłuższe sekwencje przestrzenne. Ćwiczenia charakteryzują się ogromną swobodą w ich doborze i komplikowaniu, a służą wyrabianiu gibkości, płynności ruchu, jego ciągłości i obszerności oraz pracy z oddechem. Ruch przybiera różną dynamikę i odbywa się w różnych płaszczyznach wykorzystując ruchy koliste i taniecósemkowe. Taniec współczesny dążąc do plastycznej dynamiki ciała czerpie inspiracje z ruchu naturalnego ewoluując w stronę bogactwa form i swobody ich przekształceń; angażuje całe ciało i umysł wyrażając emocje i przemyślenia współczesnego człowieka.


JAZZjazz dance DANCE

Taniec jazzowy czerpie z rozmaitych stylów tańca, dlatego w procesie nauczania łączy w sobie ćwiczenia baletu klasycznego, tańca współczesnego, jogi i akrobatyki, a także wplata elementy tańców afrykańskich, latynoamerykańskich i funky. Nieodłączne dla tańca jazzowego jest izolowanie ruchów (niezależne poruszanie różnymi częściami ciała), pulsacje ruchu oraz praca biodrami i ramionami w różnych konfiguracjach i płaszczyznach.jazz danceTaneczne kroki są rozmaicie komplikowane i wzbogacane „ślizgami” (slide), falami korpusu, obrotami, wymachami nóg, różnymi skokami i elementami akrobatycznymi. Sekwencje taneczne wypełniające końcowy etap lekcji wykorzystują ogólną sprawność tancerzy dla efektownych i urozmaiconych kombinacji dających wiele przyjemności i tancerzom i widzom.

 

TANIEC MUSICALOWY
Taniec musicalowy narodził się nas Broadwayu jako nieodłączny element przedstawień muzycznych. Jest żywiołowy, pogodny i urozmaicony. Łączący elementy techniki tańca jazzowego, klasycznego, rewiowego oraz elementy tańców towarzyskich 1czy etnicznych. Wymaga dużej kontroli nad ciałem, gibkiej sylwetki, rozciągnięcia, perfekcyjnej koordynacji, świetnego poczucia rytmu i płynności ruchów. Broadway to nie tylko kroki, ale także napięcie i związane z nim emocje, elementy gry aktorskiej i wykorzystywanie w choreografii rekwizytów.
2Taniec musicalowy wzbogacany jest stale nowymi trendami tanecznymi jak: street dance, modern, funky, hip-hop, house, przekształcając je w style estradowe. Współcześnie na zajęcia tańca musicalowego pedagodzy taneczni chętnie sięgają po klasyki choreografii prosto z musicalowych perełek: „A Chorus line” „Taniec wampirów”, „West Side story”, „Koty”.

 

AKROBATYKA
akrobatykaAkrobatyka polega na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych wymagających rozciągnięcia, gibkości, siły rąk i nóg oraz ogólnej sprawności fizycznej. W ramach realizowanego u nas programu wprowadzamy w kolejnych lata nauczania ćwiczenia coraz trudniejsze, ale zatrzymujemy się na poziomie ćwiczeń, na których bazuje gimnastyka artystyczna. akrobatyka2Kolejno uczymy elementów podstawowych: świecy, przewrotów w przód i tył, mostków, stania na rękach, przerzutów bokiem, rundaków, przejść w przód i tył, które wzbogacamy różnymi wariantami oraz łączeniem w sekwencje kombinacji akrobatycznych oraz stale dbamy o rozciąganie i wyrabianie skoczności.

facebook